ویژگی‌های تبدیل جوشی فاضلابی :این نوع اتصال از نوع پلی اتیلن سخت بوده و کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. اتصالات جوشی پلی اتیلن دارای مقاومت بالایی در برابر مواد خورنده و اسیدی دارند و همچنین  نسبت به نمونه فولادی و فلزی عمر بسیار طولانی تری دارند. از این نوع اتصال برای کاهش قطر در لوله کشی فاضلاب استفاده می شود. تبدیل جوشی نیز به روش جوش لب به لب به سایر لوله های پلی اتیلن متصل می شود.

 

ویژگی‌های تبدیل جوشی فاضلابی :
این نوع اتصال از نوع پلی اتیلن سخت بوده و کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. اتصالات جوشی پلی اتیلن دارای مقاومت بالایی در برابر مواد خورنده و اسیدی دارند و همچنین  نسبت به نمونه فولادی و فلزی عمر بسیار طولانی تری دارند. از این نوع اتصال برای کاهش قطر در لوله کشی فاضلاب استفاده می شود. تبدیل جوشی نیز به روش جوش لب به لب به سایر لوله های پلی اتیلن متصل می شود.

  1. وزن سبک
  2. سهولت در نصب
  3. پیش ساخته بودن این اتصالات از مهمترین خواص پلی اتیلن فاضلابی است که سرهم بندی و نصب لوله ها و اتصالات پیش از کار گذاشتن در ساختمان می باشد .
  4. مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  5. مقاوم در برابر تغییرات اقلیمی
  6. تحمل تغییر ناگهانی دما
  7. مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین
  8. به دلیل صیقلی بودن سطح لوله و اتصالات رسوب نمی گیرند.
  9. مقاومت بالا در برابر ضربه و تنش
  10. حمل و نقل آسان

در واقع ویژگی­ های برتر این اتصالات نظیر مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی مختلف موجب محبوبیت اتصالات پلی اتیلن جوشی در اجرای طرح­ های ساختمانی گشته است.از این اتصال به منظور تغییر قطر در سیستم فاضلاب استفاده می شود.