موفه پایه کوتاه یکی از اتصالات مهم در شبکه و سیستم انتقال فاضلاب در ساختمانها است. موفه جهت خنثی شدن اثر انقباض و انبساط و نشست ساختمان که طی طول عمر ساختمان اتفاق می‌افتد و یا تکان‌های ناشی از زلزله که باعث از آب بندی افتادن خط فاضلاب خانگی می‌شود در سیستم لوله کشی فاضلاب بکار برده می‌شود.

موفه در سیستم لوله کشی فاضلاب با جلوگیری از کش آمدن شبکه لوله کشی موجب بالا رفتن دوام عمر سیستم فاضلاب و در نهایت دوام عمر ساختمان می‌شود.

 

یکی از انواع رابط ها و اتصالات بوده که در جنس های مرغوب پلی اتیلن در سایزهای مختلف موجود می باشد و استفاده از آن ها در اتصالات و خطوط لوله خصوصا لوله های فاضلابی در زیر ساختمان باعث جلوگیری از نشست ساختمان شده و نیروهای حاصل از انبساط و انقباض را خنثی می نماید.این لوله ها با جلوگیری از کش آمدن آن ها موجب بالا رفتن دوام عمر سیستم فاضلابی و در نهایت دوام عمر ساختمان می شود.

انواع موفه پلی اتیلن

  • موفه کوتاه

  • موفه بلند

  • موفه رابط

کاربرد و طرز کار موفه پلی اتیلن

موفه کوتاه پلی اتیلن هم مانند دیگر اتصالات صنعت پلیمر و آب و فاضلاب و خطوط لوله های پلی اتیلن هست که به منظور خنثی کردن اثرات انبساط و انقباض در لوله های خط انتقال به کار می رود.خطوط لوله در زیر ساختمان ها با تهدیدات زیادی روبرو هستند که این تهدیدات بسته به عامل های درونی و بیرونی می تواند متفاوت باشد.

تمامی محصولات تولیدی پلی صنعت پارس با رعایت های استانداردهای موجود در این صنعت ساخت و تولید شده است . علاوه بر کیفیت بالای محصولات در بین رقبا قیمت پایینتر و به صرفه تری دارا می باشد.

برخی از ویژگی های اتصالات پلی اتیلن (موفه کوتاه):

این اتصالات در مقابل ترک خوردگی ، فشار و شکست بسیار ایمن و مقاوم هستند.
مقاومت مکانیکی بالایی در مقابل ضربه و فشار خارجی و داخلی دارند.
در برابر مواد شیمیایی همچون اسید ها و بازها مقاومت اساسی از خود بروز می دهند.
در برابر سایش نیز مقاومت دارند.
زمین لرزه به روی لوله ها اثر منفی نمی گذارد.
این لوله و اتصالات ارزش غذایی ندارند و جانوران موذی به آن نفوذ نمی کنند.
برای نصب نیاز به صرف هزینه های بالا نیست و نیازی به نیروی کار زیادی ندارد.