لوله پلیکا معمولا به رنگ خاکستری یا سفید رنگ هستند که از مواد PVC تولید می شوند ، به دلیل ساخت و تولید آسان و وزن کم آنها جهت انتقال  طرفداران بسیاری دارد ، این لوله ها نه تنها پر طرفدار ترین بلکه پرکاربردترین لوله های از نظر مقدار تولید و مقدار مصرف می باشند .

 

خواص لوله پلیکا یا لوله U-PVC

این لوله ها مقاومت نسبتا خوبی در مقابل ضربه دارند و به دلیل خاصیت مواد تشکیل دهنده می توان از آنها در بخش آب شرب و فاضلاب های بهداشتی استفاده نمود ، لوله پلیکا زنگ نمی زند ، پوسیده نمی شود و باکتری ها بخاطر سطح صیقلی داخل آن رسوب نمی کنند ، تحمل گرمایی لوله های U-PVC نسبتا خوب می باشند و رسانای ضعیفی برای حرارت می باشند و مناسب عایق حرارتی جهت کار در بخش های تاسیساتی می باشد.

صنعت پلیمر ایران ارائه دهنده انواع لوله و اتصالات جهت سفارش به سایت صنعت پلیمر ایران مراجعه کرده و با قسمت فروش تماس حاصل فرمایید

 

موارد مصرف و کاربرد لوله پلیکا / لوله U-PVC

لوله پلیکا جزو پر کاربردترین لوله های مصرفی  می باشند ، به دلیل خاصیت بهداشتی بودن و سطح صیقلی داخل آن ، قیمت مناسب و حمل و اجرای ساده آن بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد .

  • سیستم آبرسانی و فاضلاب ساختمان
  • سیتم تهویه و بخش برودتی ساختمان
  • در بخش صنعت و شهر سازی
  • انتقال فاضلاب شرکت های صنعتی
  • حمایت وعایق سیتم های برقی و مخابراتی

انواع لوله پلیکا / انواع لوله U-PVC

لوله پلیکای فشار ضعیف یا لوله پلیکای معمولی

لوله پلیکای نیمه قوی یا لوله پلیکا فشار متوسط

لوله پلیکای فشار قوی یا لوله PVC فشار قوی

کاربردهای لوله پلیکا فشار قوی:لوله پلیکا فشار قوی اکثراً برای فضلاب کارخانه ها کاربرد دارد. دلیل آن نیز تحمل فشار بالا در این نوع لوله های فشار قوی می باشد. لوله پلیکا فشار قوی برای غلاف انواع کابلهای برق جهت محافظت نیز کاربرد دارد.
 
از لوله های پلیکا فشار قوی جهت منتقل کردن آب شرب، آبرسانی اراضی کشاورزی، کانال های آب، منتقل کردن اسید و باز استفاده می شود. این نوع لوله ها برای انتقال انواع سیالات اعم از آب و انواع دیگر، تا دمای ۴۵ درجه سانتی گراد کاربرد دارند. در ساخت لوله های پلیکا فشار قوی میزان کمی کربن مورد استفاده قرار می گیرد که همین امر سبب مقاومت بسیار بالای آنها در  مقایسه با انواع دیگر لوله ها شده است. همچنین لوله های فشار قوی پلیکا توانایی کاربرد در دماهای ۴ الی ۴۷ درجه سانتی گراد را نیز دارند.مزایای لوله پلیکا فشار قوی :
  • لوله های پلیکا فشار قوی دارای سطح داخلی آنها بسیار صاف و صیقلی می باشد که باعث آسیب کمتر آنها و فزایش طول عمر آنها شده است.
  • این لوله ها در برابر نور خورشید مقاومتی خوبی از خود نشان می دهند.
  • آبندی لوله های پلیکا فشار قوی بسیار خوب است.
  • این لوله ها در مقایسه بالوله های پلی اتیلن، چدنی و فلزی مقرون به صرفه تر هستند و قمیت آنها ارزان تر است.
  • جدیدترین نوع لوله های پلیکا فشار قوی، به نام لوله های Power-seal هستند. این نوع لوله پلیکا های جدید برای متصل شدن به اتصالات احتیاجی به  جوش دادن و یا حرارت دادن ندارند.